close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
کشف اسکلت عظیم الجثه انسان (قوم عاد) + عکس
loading...

مطالب علمی

اول از همه درباره ی قوم عاد حضرت هود(ع) اولین پیامبر پس از نوح(ع) است. خداوند در قرآن، او را فردى تلاش گر، در راستاى دعوت به حقّ و مبارزه علیه بت‏پرستى معرفی می ‏كند. قوم او، به نام «عاد» معروفند. آن ها از انسان هاى ما قبل تاریخ و عرب بودند. در جزیرة العرب زندگى می ‏كردند. در تاریخ و تورات موجود، از زندگى آنان مطلبی قابل اعتماد، ثبت نشده است. در قرآن آن چه آمده، این است؛ ... نام قوم «عاد» است. گاهى آن ها را «عاد نخستین» نامیده است. زیرا قوم دومی …

آخرین ارسال های انجمن

کشف اسکلت عظیم الجثه انسان (قوم عاد) + عکس

اول از همه درباره ی قوم عاد

حضرت هود(ع) اولین پیامبر پس از نوح(ع) است. خداوند در قرآن، او را فردى تلاش گر، در راستاى دعوت به حقّ و مبارزه علیه بت‏پرستى معرفی می ‏كند. قوم او، به نام «عاد» معروفند. آن ها از انسان هاى ما قبل تاریخ و عرب بودند. در جزیرة العرب زندگى می ‏كردند. در تاریخ و تورات موجود، از زندگى آنان مطلبی قابل اعتماد، ثبت نشده است. در قرآن آن چه آمده، این است؛ ... نام قوم «عاد» است. گاهى آن ها را «عاد نخستین» نامیده است. زیرا قوم دومی  هم به نام «عاد» وجود داشته‏اند كه، پس از قوم نوح، در «احقاف» واقع در جزیرة العرب سكونت داشته‏اند.(1)

قوم هود به لحاظ نیروى بدنى، كم نظیر بوده‏اند. افرادى مترقّى، داراى ساختمان هاى مجلّل، زمین هاى حاصل خیز و نخلستان هاى قابل توجّه بودند. خداوند می ‏فرماید: ... آیا ندیدى كه پروردگارت با قوم عاد و با شهر با عظمت «اِرَم» كه همانندش در شهرها آفریده نشده بود، چه كرد؟.(2)

خداوند، حضرت هود(ع) را براى هدایت آن ها فرستاد. حضرت هود(ع) گفت: ... خدا را بپرستید. معبودى جز او نیست. شما فقط تهمت می ‏زنید و بت ها را شریك او می ‏خوانید. اى قوم من، من از شما براى این (رسالت) پاداشى نمی ‏طلبم. پاداش من تنها بر كسى است كه مرا آفریده است. آیا نمی ‏فهمید؟!.  اى قوم من، از پرودگارتان طلب آمرزش كنید و به سوى او باز گردید تا باران را پى در پى بر شما بفرستد و نیرویى بر نیرویتان بیفزاید و گنه كارانه، از حقّ روى برنتابید.(3)

آنان به هود گفتند: تو می ‏خواهى، ما را از عبادت بت ها باز دارى، در حالى كه پدران و اجداد ما بدان وابسته بودند. تو هیچ دلیلى بر اثبات ادّعاى خودت براى ما نیاورده‏اى. ما هرگز با سخنان تو، خدایانمان را ترك نمی ‏گوییم و به تو ایمان نمی ‏آوریم.(4) ما معتقدیم كه بعضى از خدایان ما به تو غضب كرده‏اند، و تو را گرفتار یك نوع بیمارى روانى ساخته‏اند كه این سخنان را بر زبان می ‏رانى و ادّعاى پیامبرى می ‏كنى.

هود گفت: اى مردم، چرا تقوا پیشه نمی ‏كنید؟. من از جانب خدا، پیامبرى امین هستم. شما سابقه زندگى مرا می ‏دانید. من هیچ گاه راه خلاف نرفته‏ام و هرگز دروغ نگفته‏ام. از خدا بترسید و سخن مرا بپذیرید. من از شما مزدى نمی ‏خواهم. مزد من فقط با خداست.

از كارهاى ناروا و بى منطق دست بردارید.

• این قصرهاى مجلّلى كه به امید جاودان ماندن می ‏سازید، چه معنایى دارد؟.

•این بى رحمی ‏ها و ستمگرى‏هایى كه در زندگى شما حاكم است، چه فایده‏اى دارد؟.

•این ساختمان هاى بى فایده‏اى كه بر فراز تپّه‏ها می ‏سازید و می ‏خواهید كه براى مردم، قدرت نمایى و تفاخر كنید، چیست؟.

اى مردم، از خشم خدا بپرهیزید. خداوندى كه شما را از این همه نعمت، برخوردار فرموده است. خداوندى كه هم سرمایه‏هاى مادى فراوان و هم نیروهاى انسانى كارآمد، به شما بخشیده است. باغ هاى سبز و خرم و نهرهاى پر آب به شما عطا كرده است. من از آن می ‏ترسم كه خداوند، شما را به عذابى دردناك گرفتار سازد و طومار زندگى شما را از روى زمین برچیند.

قوم هود گفتند: اى هود، اگر خدا می ‏خواست پیامبرى را، به سوى ما بفرستد، فرشته‏اى می ‏فرستاد تا پیام او را به ما برساند. ما هرگز دعوت تو را قبول نخواهیم كرد. تو هم آن عذابى را كه همواره ما را از آن می ‏ترسانى، بیاور. ما را از عذاب خداى تو ترسى نیست.(5)

سرانجام، لجاجت قوم هود غضب الهى را به همراه داشت. قوم عاد با خشكسالى سختى مواجه شدند. آن ها پیوسته منتظر باران بودند. روزى براى نخستین بار، ابرى را مشاهده نمودند. خوشحال شده و به یكدیگر می ‏گفتند كه این ابر، باران دارد. ولی حضرت هود(ع) فرمود: ... خیر، این ابر، همان عذابى است كه خودتان خواسته بودید.

باد سردى و شدید، وزیدن گرفت. طوفانى بر پا شد. شن ها را بر سر و صورت قوم عاد می پاشید. مردم به درون خانه‏هاى محكمی  كه ساخته بودند، پناه بردند. طوفان، شدیدتر از آن بود كه می ‏پنداشتند. درخت ها از ریشه در می ‏آمد. افراد را از جا می ‏كند. کافران را به هوا می ‏برد و بر زمین می ‏كوبید. ساختمان ها را ویران و همه چیز را درهم می ‏كوبید. غوغایى بر پا شد. همه چیز درهم ریخت. هیچ كس نمی ‏دانست كه باید چه بكند.هفت شبانه روز پی در پى، باد ‏وزید. طومار زندگى، قوم گمراه درهم ‏پیچیده شد. در آن احوال، حضرت هود(ع) و مؤمنان در شكاف كوهى به سر می ‏بردند. در آن جا از طوفان، خبرى نبود. نسیمی  آرام می ‏وزید. آنان، سرنوشت قوم را تماشا می ‏كردند. بعد از آن، طوفان آرام شد. اوضاع، به حالت عادى بازگشت. از آن مردم، جز قطعات استخوان و خانه‏هاى خالى شان چیزى به جا نماند.(6)

چرا قوم هود، به عذاب گرفتار شدند؟

چون گناهانی انجام دادند که مستحق عذاب شدند، آن گناه ها عبارت است از

1.شرك و بندگى غیر خدا

قوم هود، از پذیرش دعوت حقّ سرباز ‏زدند و همواره به دنبال بندگى غیر خدا بودند. حضرت هود(ع) می ‏باید، به آن ها تفهیم کند كه همه عبادت ها، باید متوجّه پیشگاه خدا شود و هیچ گاه بت‏پرستی نکنند. زیرا تنها اوست كه سلطنتش دائمی و اراده‏اش نافذ است. به هر نحوى كه بخواهد، امور را می ‏گرداند. باید تنها از خدا درخواست نمود و یارى جست. دست نیاز به جانب او بلند كرد.

2.انكار آیات الهى و نافرمانى از اوامر پیامبران

با ظهور پیامبران و دعوت امت ها به یكتاپرستى، اغلب آنان، آیات خداوند را انكار نمودند. به دعوت پیامبران الهى اعتنایى نكردند. قوم هود هم این چنین بودند. قرآن در این باره می ‏فرماید: ... قوم عاد، آیات پروردگارشان را انكار كردند. پیامبران را معصیت نمودند. از فرمان هر ستمگر حقّ ستیزى، پیروى كردند.(7)

3.زدن اتهامات ناروا به حضرت هود(ع)

همیشه، پیامبران با اتهامات بى‏اساس امّتهایشان مواجه بوده اند. مردم فرستادگان خداوند را تكذیب می ‏كردند و دعوتشان را نمی ‏پذیرفتند. حضرت هود(ع) هم با امّتى لجوج، روبرو بوده است. اشراف كافر قوم عاد به او گفتند: ... ما تو را در نادانى می ‏بینیم و مسلّماً تو را از دروغگویان می ‏دانیم.(8)

پی نوشت ها:

1-المیزان، ذیل آیات 50 - 60 سوره هود.

2-فجر 6 - 8.

3-هود 51 - 52.

4-همان، 53.

5-قصه‏هاى قرآن، ص 58، سید محمّد صحفى.

6-همان، ص 60.

7-هود، 59.

8-اعراف، 66.

مقدمه کشف اسکلت قوم عاد (عکس)

اخیرا در یکی از مناطق جنوب شرقی عربی ( عربستان ) کاوشگران گاز بقایای اسکلت انسانی را در اندازه خارق العاده ( پیدا کردند).

بیابان مورد نظر را  یک چهارم خالی یا به عربی ربع الخالی می نامند .( به این معنی که اگر شبه جزیره ی عربستان را به چهار بخش قسمت کنیم ، یک چهارم آنرااین بیابان شامل می شود .)

بیابان مورد نظر را یک چهارم خالی یا به عربی ربع الخالی می نامند ( به این معنی که اگر شبه جزیره ی عربستان را به چهار بخش قسمت کنیم ، یک چهارم آنرا این بیابان شامل می شود).
کشف مذکور را گروه کاوشگر آرامکو انجام داده است
در قرآن کریم خداوند می فرماید مردم خارق العاده ایی را خلق کرده که تا به حال مانند آن را خلق نکرده است
این مردم ( قوم ) نام عاد نامیده می شدند که برای آنها پیامبر(ی به نام ) هود فرستاده شد
آنهاخیلی بلند،بزرگ ،وخیلی نیرومند بودند. چنان بودندکه می توانستند بازو هایشان اطراف یک تنه درخت بگذارندوآن راازریشه بکنند
تعدادی از این مردم قدرت خود را علیه خداوند و پیامبر او صرف کردند و خداوند همه آنها را که پا را ( از فرمان خدا ) فراتر نهاده بودند، گرد آورد
در نتیجه ( به دلیل نافرمانی ،‌ خداوند ) آنها را نابودساخت.
ارتش سعودی منطقه را تحت حفاظت دارد و هیچکس بجز کارکنان آرامکو حق ندارد وارد آن شود
این مکان به شکل مخفی و پنهان حفاظت و نگهداری می شود اما یک هلیکوپتر نظامی ارتش سعودی تعدادی عکس هوایی از منطقه گرفته است که یکی از عکس ها از طریق اینترنت به بیرون نشت ( منتشر ) کرده" .
حالا یک مطلب دیگر در همین باره از وبگاه رادیو خراب:
"باقیمانده قوم عاد
تازگیها تو سایتهای عربی و ایرانی این تصویر زیاد دیده میشه و عنوان خبرش اینه که این اسکلتهای عظیم الجسه متعلق به قوم عاده که بر اثر عذاب خدا از بین رفتن٬ داستان قوم عاد و پیامبر اونها حضرت هود رو همه میدونن و از جسه بزرگ اونها هم زیاد گفته شده ولی من خودم یه کوچولو به صحت این خبر شک دارم اون هم به چند دلیل...
اولش اینه که خبر کشفی به این مهمی که تو تاریخ بی نظیره باید مثل بمب تو رسانه های گروهی جهان منفجر بشه نه این که تو دو سه تا سایت بخونیمش؟؟؟ دوم این که اگه داره ازش حفاظت میشه تا خبر بیرون درز نکنه چطور این عکسهای واضح گرفته شده؟؟؟ ما عادت کردیم که از این خبرها بشنویم ولی بعد از مدتی دروغ بودنش تو رسانه ها اعلام بشه مثل اون کار تجسمی خانوم پاتریشیا پیچه نی نی که مدتها تو سایتها و بعضی از رسانه ها اعلام شد تصویر دختری که به قرآن توهین کرده و مسخ شده.
من که خودم خیلی علاقه مندم این تصویر واقعیت داشته باشه چون یه جورایی هیجان انگیزه ولی خوب آدم باید هوشیار باشه تا مسخره یه مشت آدم شیاد نشه."
حالا یک تکمله هم از خودم:
عکس زیر را که به همراه عکس بالا در اغلب وبگاهها منتشر شده،خوب ببینید.مردی که با پیراهن سفید در پایین عکس ذیل دیده می شود،دقیقاً همان مردی است که در زیر عکس بالا دیده می شود و حتی نحوۀ جاگیری و وضعیت بدنی این دو نفر هم یکی است.آیا عکس بالا همان عکس پایین نیست با این فرق که تصویر یک اسکلت را همراه با تصویر مردی در کنار سر اسکلت در آن پردازش کرده اند؟
کشف جالب

اخیرا در یکی از مناطق جنوب شرقی عربی ( عربستان ) کاوشگران گاز بقایای اسکلت انسانی را در اندازه خارق العاده ( پیدا کردند).
بیابان مورد نظر را یک چهام خالی یا به عربی ربع الخالی می نامند .( به این معنی که اگر شبه جزیره ی عربستان را به چهار بخش قسمت کنیم ، یک چهارم آنرا این بیابان شامل می شود .)
کشف مذکور را گروه کاوشگر آرامکو انجام داده است .
در قرآن کریم خداوند می فرماید مردم خارق العاده ایی را خلق کرده که تا به حال مانند آن را خلق نکرده است .
این مردم ( قوم ) نام عاد نامیده می شدند که برای آنها پیامبر(ی به نام ) هود فرستاده شد .
آنهاخیلی بلند،بزرگ ،وخیلی نیرومند بودند. چنان بودندکه می توانستند بازو هایشان اطراف یک تنه درخت بگذارندوآن راازریشه بکنند.
تعدادی از این مردم قدرت خود را علیه خداوند و پیامبر او صرف کردند و خداوند همه آنها را که پا را ( از فرمان خدا ) فراتر نهاده بودند، گرد آورد .
در نتیجه ( به دلیل نافرمانی ،‌ خداوند ) آنها را نابودساخت.
این بقایا در عربستان سعودی متعلق هستند به ( قوم )
ارتش سعودی منطقه را تحت حفاظت دارد و هیچکس بجز کارکنان آرامکو حق ندارد وارد آن شود.
این مکان به شکل مخفی و پنهان حفاظت و نگهداری می شود اما یک هلیکوپتر نظامی ارتش سعودی تعدادی عکس هوایی از منطقه گرفته است که یکی از عکس ها از طریق اینترنت به بیرون نشت ( منتشر ) کرده .

Danial بازدید : 15440 جمعه 02 فروردين 1392 زمان : 2:44 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط نگار در تاریخ 1393/9/9 و 13:24 دقیقه ارسال شده است

بله دیگه نبایدم بذارن پخش بشه به نظرتون ریاست مهم ترین رسانه های جهان به دست چه کسانیه؟کسانی که خودشون سپاه شیطان هستند

این نظر توسط رضا در تاریخ 1393/6/29 و 1:01 دقیقه ارسال شده است

مثل روز روشنه که واقعیه.بابا چشماتونو باز کنید مثلا بچه مسلمونید.برید یه سری به قران بزنید ببینید چی در مورد قوم عاد نوشته.انسانهای عظیم الجثه ای که در هیچ قوم دیگه ای نبودن و با عذاب الهی از بین رفتن.چرا هر تصویر عجیبی رو بدون تحقیق و بررسی میگیم فوتوشاپه؟

این نظر توسط علی رضا در تاریخ 1393/3/31 و 21:57 دقیقه ارسال شده است

مگه هر خبر راستی رو باید در رسانه های گروهی و مطبوعات یا صدا و سیما دید و یا شنید؟ رسانه ها که به این اخبار اهمیتی نمی دهند و براشون هم مهم نیست به طور مثال خیلی از برنامه های مستند علمی مربوط به قرآن ، شگفتی های آفرینش از ساعت 1 نصف شب پخش میشه که مردم در خوابند پس همیشه ملاک معتبر بودن یک خبر به معنای درج آن در رسانه ها نیست چرا اگر یک مسابقه فوتبال برگزار بشه همه رسانه ها برای پخشش دست به کار میشن

این نظر توسط جاوید در تاریخ 1392/12/18 و 10:13 دقیقه ارسال شده است

حداقل یه دروغی بگید که بگنجه!
اگر چنین کشف مهمی واقعا انجام شده بود در رسانه های گروهی جهان و مطبوعات و صدا و سیما مانند توپ صدا میداد.
چرا با مطالب دروغ و واهی ذهن مردم را مشوش نموده و به گمراهی می اندازید؟!!!
کاملا مشخصه که این تصاویر فوتوشاپ و تقلبیه


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
درباره ما
این سایت جهت بالابردن بار علمی شما دوستان عزیز ساخته شده است.خوشحال میشوم از من انتقاد کنید و اشکالات وب را از طریق تماس با ما و یا از طریق نظرات به من گزارش دهید.لحظات خوشی را برایتان آرزومندم. لطفا از تمام صفحات وب دیدن فرماید.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات
  لینک دوستان
 • سرویس وبلاگدهی درسا بلاگ
 • ساخت وبلاگ رایگان
 • سرویس وبلاگدهی درسا بلاگ
 • ساخت وبلاگ رایگان
 • ساخت وبلاگ رایگان
 • علمی و آموزشی
 • عکس ها
 • رمان ها
 • Every Thing _ دانلود آهنگ جديد
 • دانلود بازی/فیلم/کتاب/نرم افزار/اندروید IRS Download
 • سایت تفریحی سرگرمی اس ام اس سند
 • تحقیق درسی ، اموزش ، دانلود پاورپوینت ،
 • مطالب علمی و پزشکی
 • رمان ها
 • بزرگ ترین سایت دانلود فیلم
 • دنیا دانلود
 • جدیدترین یوزر نیم و پسورد نود 32
 • دنیای نو ، بزرگترین سایت علمی و تکنولوژی
 • علم یعنی قدرت
 • وب تفریحی
 • دانلود جدیدترین نرم افزارهای کامپیوتر و
 • کپی رایت
 • عجایب باستانشناسی
 • AVRو آموزش میکروکنترلر هایCATIA آموزش نرم افزار
 • برادران نابودگر
 • -=۩۞۩ full Ðownload ۩۞۩=-
 • عاشقان رمان
 • سرزمین موزیک
 • مطالب علمی و تاریخی
 • ( ◕_◕) کلبه ی رنگی پریا (◕_◕ )
 • این جا همه چی در همه
 • سرگرمی - جوک و اس ام اس
 • girl..Hidden..girl
 • عاشق همیشگی
 • BARO↭BAX x✘
 • راز سکوت
 • خنده بازارررر
 • بدون شرح
 • فقط مطالب خنده دار
 • فروشگاه زنجیره ای پارسی
 • فروشگاه پارسی
 • قسمت
 • جدیدترین تکنولوژی های سال
 • دنیای دانلود و سرگرمی
 • شهر آموزش
 • Love
 • سی ال وبلاگ
 • تبادل لینک
 • تبادل لینک
 • تبادل لینک
 • تبادل لینک
 • موزیک یاس
 • بهترین های بادا و آندروید
 • بارسا نیوز
 • کامپیوتر
 • تفریحی یو جی سی
 • ساسان اس ام اس
 • انتظـار به عشـق قائـــم الزمـــان
 • برنامه سلوک و راه عرفان
 • خرید ساعت مچی
 • توپ ترین ها
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آرشیو
 • 1392
 • 1391
 • نظرسنجی
  به کدام موضوع بیشتر علاقه دارید؟  آمار سایت
 • کل مطالب : 69
 • کل نظرات : 100
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 59
 • آی پی امروز : 12
 • آی پی دیروز : 25
 • بازدید امروز : 21
 • باردید دیروز : 38
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 321
 • بازدید ماه : 601
 • بازدید سال : 5,725
 • بازدید کلی : 1,226,890